MAKROINWESTOR NAZYWA BITCOIN „DZIEWICZYM ZABEZPIECZENIEM“ – PRZYPADEK SUPER BYKA

Bitcoin jest najlepszym zabezpieczeniem, jakie kiedykolwiek widział świat, według Raoula Pal’a z Global Macro Investor i Real Vision Group.

Założyciel/CEO chwalił krypto walutę za jej przewidywalność i antyfragmatyczność jako atut, gdy wystawiał ją na działanie obligacji rządowych. Treasurys, powiedział Pan Pal, jest częścią upadającego systemu monetarnego – zabezpieczenia, które z czasem ulegają dewaluacji w miarę jak banki centralne przyzwyczajają się do niekończącego się drukowania pieniędzy i obniżania stóp procentowych.

14 BTC i 95.000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Zagraj teraz!
„[Obligacje] działały nieźle, dopóki banki centralne nie zaczęły się obawiać, że cykl biznesowy będzie przebiegał bez zakłóceń“, napisał analityk w swoim miesięczniku GMI.

„W ten sposób, gdy zadłużenie stało się nietrwałe, co oznaczało, że najsłabsi kredytobiorcy nie mogli uzyskać dostępu do wystarczającej ilości zabezpieczeń, zamiast podnieść cenę zabezpieczeń, zmuszając tym samym firmy do bankructwa, banki centralne zaczęły zwiększać podaż zabezpieczeń i rezerw [poprzez] luzowanie ilościowe“.
Pan Pal poszedł również za głównym powodem, dla którego banki centralne przestawiły się na obligacje jako swoje główne zabezpieczenie. To jest złoto.

Analityk powiedział, że metal szlachetny nie jest łatwy w użyciu, ponieważ musi on siedzieć w skarbcach. Ponadto, złoto oferuje niewiele środków do udowodnienia własności i pozostaje twardym aktywem, jeśli chodzi o zbywalność.

BITCOIN TO „NIESKAZITELNE ZABEZPIECZENIE“

Bitcoin, z drugiej strony, ma wbudowane cechy technologii łańcucha blokowego, który zmniejsza ryzyko, kto jest właścicielem czego.
Każde urządzenie zostaje namaszczone na tożsamość cyfrową, której zapis jest przechowywany w księdze publicznej. Pozostają one możliwe do udowodnienia przez całą sieć bez konieczności polegania na pośredniku, takim jak audytor.

Pan Pal dodał, że banki centralne nie mogą stworzyć więcej Bitcoinów, niż wynosi limit dostaw wynoszący 21 milionów jednostek. Chroni to wartość kryptofunduszu, gdy wzrastają niedobory zabezpieczeń (recesje). Zmusza to tylko silnych wierzycieli do uzyskania dostępu do Bitcoinu. W międzyczasie eliminuje złych, aby pozwolić cyklowi biznesowemu działać jak zwykle.

„Bitcoin jest dziewiczym zabezpieczeniem“, powiedział analityk. „Największa forma zabezpieczenia.“

W ten weekend napisałem bardzo długi miesięcznik GMI (143 strony, 15,500 słów). Główny nacisk położono w tym miesiącu na krypto, które uważam za najlepszy handel na świecie i którego Im nieodpowiedzialnie długo.

Oto kilka stron z kilkoma odgórnymi przemyśleniami… #Bitcoin pic.twitter.com/xltojJtQn1

– Raoul Pal (@RaoulGMI) 31 sierpnia 2020 r.

TEN BYDLĘCY PRZYPADEK

Pan Pal wyobrażał sobie Bitcoin jako aktywo, które w przyszłości może być przedmiotem handlu wyższego niż obligacje. To pchnęło super byczą sprawę dla kryptojańskiej waluty, która już wzrosła o ponad 11.000 procent w swoim życiu.

Bitcoin, kryptocurrency, btcusd, xbtusd, btcusdt, us dollar, us dollar index, dxy
Bitcoin wzrósł o 200 procent od marca 2020 roku. Źródło: TradingView.com

Analityk zaliczył zdecentralizowany sektor finansowy na poczet wypuszczenia przypadków użycia Bitcoinu jako zabezpieczenia, nadając kryptokur walucie własną „krzywą dochodowości“.
„Dopiero teraz jest ona w fazie rynku pieniężnego (krótkoterminowa krzywa dochodowości), ale z czasem ustalimy preferencje czasowe dla Bitcoina na 30 lat lub więcej, podobnie jak dla obligacji“, dodał.

W międzyczasie wypowiedź ta spotkała się z krytyką w związku z niestabilnymi zmianami cen Bitcoina. Niektórzy zauważyli, że niezdolność banków centralnych i rządów do kontrolowania zdecentralizowanych aktywów powstrzymywałaby je przed wykorzystaniem ich jako zabezpieczenia.